Inside Sales – Fortinet

Tara: Romania    Departament: Sales    Locatie: Bucuresti

Descrierea jobului:

  • Gestionarea unui portofoliu de oportunitati oferite de managerii de cont Fortinet
  • Introducerea acestor oportunitati in SAP
  • Cotatii de pret conform oportunitatilor din SAP
  • Urmarirea comenzilor, a termenelor de livrare
  • Realizarea de campanii telefonice pe parteneri tinta pentru o permanenta comunicare legat de proiectele existente sau pentru a verifica oportunitati noi de vanzare
  • Mentinerea bazei de date interne
  • Dezvoltarea relatiilor de business cu partenerii companiei bazata pe cunoasterea tehnologiei, a produselor si a serviciilor noastre
  • Comunicarea cu partenerii interni si externi – telefonic si email
  • Colaborarea cu Partner Account Managerii alocati Fortinet pentru dobandirea de noi oportunitati

Experienta si abilitati necesare:

  • Atentie excelenta la detalii
  • Cunoasterea unui ERP (de preferinta SAP) constituie un avantaj
  • Abilitati de comunicare orala si scrisa
  • Buna cunoastere a limbii engleze
  • Experienta anterioara pe o pozitie de Inside Sales constituie un avantaj

Ce oferim:

  • Asigurari medicale
  • Expunerea la un mediu multicultural și dinamic;
  • Plan de dezvoltare
  • Pachet salarial competitiv

    Role not quite right?

    Continue to explore our job vacancies to find one thats right for you.

    RETURN TO JOBS